مجله زندگی

پاک کردن رنگ مو از پوست: روش‌های آسان برای پاک کردن رنگ مو از پوست

پاک کردن رنگ مو از پوست: روش‌های آسان برای پاک کردن رنگ مو از پوست

موقع رنگ کردن موها، ممکن است رنگ به پوست صورت و دست شما برخورد کند در ادامه این مطلب چند روش مختلف برای پاک کردن رنگ مو از پوست را بیان می‌کنیم.

پاک کردن رنگ مو از پوست: روش‌های آسان برای پاک کردن رنگ مو از پوست

همانطور که می‌دانید رنگ کردن موها جزو کارهای مورد علاقه‌ی بانوان می‌باشد. هنگام رنگ کردن موها، ممکن است رنگ به پوست صورت و دست شما برخورد کند، حتی اگر به اندازه کافی مراقبت کنید، باز هم امکان برخورد رنگ به پوستتان وجود دارد. اکثر رنگ‌های مو با چند روش مختلف، قابلِ پاک شدن از روی پوست هستند. در این مطلب از مجله بانوان و دخترانه صورتی‌ها، چند روش مختلف برای پاک کردن رنگ مو از پوست را بیان می‌کنیم. همراه ما باشید تا این روش‌ها را بررسی کنیم.

پاک کردن رنگ مو از پوست

مقدار کمی از مواد شوینده مایع را به لکه بمالید. حدود ۱ قاشق چایخوری (۵ میلی‌لیتر) ظرف مایع یا مواد شوینده مایع را بر روی پوست رنگ‌شده خود بزنید. از انگشتان خود برای مالیدن این مواد شوینده کمک بگیرید.

از مواد شوینده عاری از رنگ و رایحه استفاده کنید تا از ایجاد خارش در پوست خود جلوگیری کنید. این مواد شوینده را از چشم خود دور نگه دارید.

پاک کردن رنگ مو

توجه داشته باشید که این روش ممکن است برای دستان شما بهتر عمل کند ولی برای پوست صورتتان مفید نباشد زیرا پوست صورت بسیار حساس‌تر از پوست دست می‌باشد و ممکن است نسبت به مواد شوینده واکنش نشان دهد.

یک تکه پارچه تمیز را در آب گرم خیس کنید و آب را بر روی لکه رنگ بکشید. تا زمانی که لکه محو نشده، از پاک کننده استفاده نمایید.

روش پاک کردن رنگ مو از روی دست

توجه داشته باشید که این روش فقط برای رنگ‌های ضعیف موثر می‌باشد و ممکن است در مقابل رنگ‌های قوی، موثر نباشد. اگر بعد از چند بار امتحان کردن ، لکه رنگ به طور کلی محو نشد، بهتر است روش دیگری را برای پاک کردن رنگ مو از پوست بکار ببرید.

اندازه یک‌سان از جوش‌شیرین و مواد شوینده مایع را با هم ترکیب کنید. به طور مثال دو قاشق چایخوری (۱۰ میلی‌لیتر) جوش‌شیرین را با ۲ قاشق چایخوری (۱۰ میلی‌لیتر) ظرف مایع یا مواد شوینده مایع، ترکیب نمایید سپس آن را به هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند.

فراموش نکنید که جوش‌شیرین تاثیر زنده کردن سلول‌های مرده پوست را دارد و همچنین پوست را تمیز می‌کند.

روش پاک کردن رنگ مو از روی دست

در صورت امکان از یک پاک‌کننده نرم با هیچ رایحه و یا رنگ اضافی استفاده کنید تا خطر آسیب به پوست را کاهش دهید. نزدیک چشم‌ها این کار را انجام ندهید. فقط یادتان باشد که این محلول را در پوست صورت امتحان نکنید.

مخلوط را بر روی پوست رنگ شده بمالید. از پاک‌کننده پنبه‌ای برای تمیز کردن محلول جوش‌شیرین در پوست رنگ‌شده استفاده کنید و آن را در یک حرکت دایره‌ای به کار ببرید. مخلوط را بر روی رنگ با استفاده از فشار ملایم تمیز کنید.

پاک کردن رنگ مو از روی صورت

به مدت ۳۰ تا ۹۰ ثانیه مالش دهید. اگر احساس خارش، سوزش و یا … را دارید، سریع محل رنگ شده را بشویید. بعد از تمیز کردن پوست رنگ‌شده با جوش‌شیرین، آن ناحیه را با یک کیسه حمام مرطوب پاک کنید تا تمام محلول جوش‌شیرین حذف شود. اگر این روش موثر نبود روش دیگری را برای پاک کردن رنگ مو از پوست امتحان کنید.

خمیر دندان را به لکه رنگ بزنید. از انگشتان خود و یا یک توپ پنبه تمیز، برای استفاده از خمیر دندان در از بین بردن لکه رنگ پوست خود استفاده کنید. خمیر دندان را طوری روی لکه بزنید تا لکه را پوشش دهد.

تمیز کردن رنگ از روی پوست

خمیر دندان را می‌توان در پوست رنگ شده در اطراف صورت و نیز روی دست‌ها استفاده کرد. خمیر دندان یک ساینده نرم است و واقعاً می‌تواند سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد.

خمیر دندان را به مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه به لکه بمالید. از یک توپ پنبه و یا پد آرایشی استفاده کنید تا خمیر دندان را به آرامی روی ناحیه رنگ‌شده پوست بمالید و با استفاده از یک حرکت دایره‌ای آن را مالش دهید. توجه داشته باشید که می‌توانید، از انگشتان خود برای ماساژ دادن خمیر دندان روی لکه رنگ استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی برای شما:

♦ کاربردهای عجیب و جالب خمیردندان در خانه (ویدئو ترفندهای جالب)

تمیز کردن رنگ از روی پوست

اثر خمیر دندان را بشویید، همچنین ممکن است لازم باشد خمیر دندان را با استفاده از دست و یا یک دستمال حمام، تمیز کنید اگر این روش موثر نبود از روش‌های دیگری برای پاک کردن رنگ مو از پوست استفاده کنید.

یکی از روش‌های پاک کردن رنگ مو از پوست استفاده از وازلین می‌باشد. کمی وازلین را به پوست خود بزنید و با استفاده از حرکت دایره‌ای آن را در ناحیه لکه رنگ، ماساژ دهید. به مالیدن روغن ادامه دهید تا موقعی که لکه کم رنگ شود. وازلین برای پوست صورت و دست شما ایمن است، اما آن را از چشمان خود دور نگه دارید. شما می‌توانید از انگشتان خود برای مالیدن وازلین به لکه رنگ استفاده کنید، اما یک توپ پنبه و یا پد ممکن است نتیجه بهتری داشته باشد، چون رنگ ممکن است به طور تصادفی به انگشتان شما منتقل شود.

پاک کردن لکه رنگ مو

بعد از این که رنگ به ژله تبدیل شد، از یک پارچه مرطوب و تمیز برای پاک کردن وازلین استفاده کنید. اگر لکه با کمی رنگ روشن‌تر شده باشد ولی به طور کامل از بین نرفته باشد، همچنان مراحل را تکرار کنید. اگر هم به نتیجه نرسید از دیگر روش‎های پاک کردن رنگ مو از پوست استفاده نمایید.

کمی از روغن بچه را بر روی لکه بمالید. از انگشتان خود برای اعمال روغن بچه بر روی پوست رنگ‌شده استفاده کنید. همچنین می‌توانید روغن را با استفاده از یک توپ پنبه و یا پارچه تمیز روی لکه بمالید. روغن بچه برای استفاده در صورت و دست شما ایمن است، اما روغن بچه را از چشمان خود دور نگه دارید.

پاک کردن لکه رنگ مو

اجازه دهید روغن بچه به مدت ۸ ساعت و یا یک شب روی پوست شما بماند. اگر آن را به دست خود اعمال می‌کنید، می‌توانید در عرض یک شب دستان خود را با دستکش‌های یک‌بار مصرف بپوشانید. روز بعد ناحیه لکه را با آب گرم بشویید.

یک توپ پنبه را در پاک‌کننده لاک ناخن بر پایه استون خیس کنید. با انگشتان خود کمی آن را فشار دهید تا هر گونه استون اضافی، حذف شود. استون در پاک‌کننده لاک ناخن می‌تواند بسیار ساینده باشد و سلول‌های مرده پوست شما از بین ببرد و همچنین رنگ مو را نیز حذف کند. پاک‌کننده لاک ناخن را دور از چشم خود نگه دارید.

توجه داشته باشید که استفاده از این روش برای استفاده در پوست حساس صورت شما خطرناک است ولی برای لکه‌های دست ممکن است بهتر عمل کند.

پاک کردن لکه رنگ مو

ناحیه رنگ شده را چندین بار با پاک‌کننده لاک ناخن بمالید در واقع به آرامی توپ پنبه آغشته به محلول را با استفاده از حرکت دایره‌ای تمیز کنید. نگذارید که استون بر روی پوست شما برای مدت طولانی بماند.

ممنون که همراه ما هستید، لطفا نظرتان را راجع به این مطلب بیان کنید.

مطلب “پاک کردن رنگ مو از پوست”  از منبع زیر برگرفته شده است:

https://www.wikihow.com/Remove-Hair-Dye-from-Skin

منبع خبر

پاک کردن رنگ مو از پوست: روش‌های آسان برای پاک کردن رنگ مو از پوست
suratiha.com

دکمه بازگشت به بالا